Ana Sayfa

 

Estetik

Metal Desteksiz Porselen

Bonding

Inlay&Onlay

Sabit Protezler

Protez

 

Porselen Veneerlerin bakımı ve korunması oldukça basittir.

Porselen Veneerler iyice yapıştırıldıktan sonra, normal beslenme sırasında gelebilecek bir çok yüke dayanacaktır. Ancak bilinmesi gereken en önemli nokta; porselenlerin gerilme kuvvetlerine dayanıksız olmasıdır. Bu nedenle kuru yemiş kabuklarını açmak, et ve tavuk kemiği çiğnemek, elma ısırmak vs. gibi porselenlere direk yük gelebilecek işlemlerden muhakkak kaçınılmalıdır. Lütfen dişlerinizi fırçalamaya ve diş ipliği kullanmaya devam ediniz. Porselen Veneerler tüm yaptığımız restorasyonlar içerisinde diş etine en "dost" uygulama olarak kabul edilmektedir. Normal bakımınızı sürdürerek ağız hijyeninizi korumanız durumunda, hiç bir problem olmayacaktır. Fırçalama veya diş ipliği kullanmanın porselenlere zarar vereceğinden korkmayın. Aksine dikkatli bir ağız bakımı ve aşındırıcı içermeyen diş macunlarının kullanımıyla iyi bir bakım yapmanız porselenlerinizin ömrünü uzatacaktır.

Bazı durumlarda porselen veneerler takıldığı halde, dişlerdeki sıcak-soğuk hassasiyeti hemen geçmeyebilir. Bu durumda yapılması gereken 1-2 hafta kadar hassasiyetin geçmesini beklemektir. Eğer bu süreye rağmen diş hassasiyetinde azalma olmuyorsa hekiminizi aramalısınız.

Porselenlere direkt yük getirecek alışkanlıklardan sakınmak önemlidir (Ön dişlerle ısırma, ağızda kalem, iğne, pipo vs. tutma gibi...)

Eğer dişlerinizi sıkma veya gıcırdatma gibi kötü bir ağız alışkanlığınız varsa; bu istemsiz kuvvetler porselenlerinizi yerinden çıkarabilir veya kırabilir. Size geceleri uyurken kullanacağınız basit bir aparey yapılarak bu tür alışkanlıkların dişlere ve porselenlere zarar vermesinin önüne geçilebilir.

Porselen Laminate Veneerleriniz takıldıktan bir hafta sonra hekiminize “Kontrol Randevusu”na gitmelisiniz. . Hiçbir şikayetiniz olmasa bile, bu randevunuza önem verin. Çünkü bu kontrol sırasında, doku uyumu, diş etlerinin yeni restorasyonlara verdikleri reaksiyon, ağız bakımınız ve estetik bir kez daha kontrol edilmelidir. Ancak bu kontrol sayesinde, yeni porselenlerinizin uzun vadedeki başarısının gözlemlenebilir. Unutmayın ki; erken saptanan sorunların düzeltilmesi; daha az zamanda, daha az acıyla ve daha ekonomik olacaktır.

Laminate Veneer Nedir?Nasil Yapiliyor?

 

 

Veneerlerin Avantajlari