Ana Sayfa

 

Estetik

Metal Desteksiz Porselen

Bonding

Inlay&Onlay

Sabit Protezler

Protez

 

 

PORSELEN LAMİNATE VENEER'LERİN, NORMAL PORSELEN KRONLARA KARŞI AVANTAJLARI:

Dişlerden daha az aşındırma yapılmaktadır. Kompozit veya porselen hangi malzeme kullanılırsa kullanılsın, Laminate Veneer yapmak için dişlerinizin ön yüzünden sadece 0.6- 0.8 mm. arasında bir düzeltme yapılması yeterlidir. Halbuki bir kron yapmak amacıyla dişin her tarafından 1.5- 2 mm. küçültme gerekmektedir.

Ön dişlere yapılan bilinen porselen kaplamalar eskidikleri zaman, diş eti bölgesinde koyu renkli, doğal olmayan bir görünüm oluşturabilirler. Veneerlerde diş yüzeyiyle kesintisiz bir geçiş sağlanması ve yapısında metal bulunmaması nedeniyle bu görünüm hiçbir zaman oluşmaz.

Sadece porselenden yapıldıkları için ışık geçirgenlikleri çok iyidir. Bu özellikleri sayesinde, Porselen Veneerlerle onarılan dişlerde, doğal dişlerdeki yarı şeffaf görünüm sağlanabilmekte, daha doğal ve daha estetik görünüme ulaşılmaktadır.

Dişlerin ön yüzünden sadece minimal aşındırma yapıldığı için tedavi hiçbir zaman “geri dönülemez” değildir. Dişteki aynı düzeltme üzerinde, porselen malzemesi yerine kompozite (estetik dolgu) geçilebileceği gibi sonradan dişin tamamen küçültülerek kron yapılması da mümkündür.

Dişler üzerindeki bu minimal aşındırma nedeniyle çoğu hastada “Dişhekimi Korkusu”nun ana nedeni olan anestezi (iğne yaparak uyuşturma) gerekmemektedir.

Laminate Veneer Nedir?Nasil Yapiliyor?

 

 

Bakim ve Koruma