Ana Sayfa

 

Hareketli Protezler

Tam Protez

Sabit Protezler

Implantüstü Protezler

Estetik

Protezler

 

Parsiyel (Bölümlü) Hareketli Protez: Ağızda eksilen dişlerin yerini doldurmak amacıyla, metal gövdeli ve mevcut dişlere metal kroşeler (teller) veya özel hassas tutucular yardımıyla tutunan, eksik dişleriniz yerine yapay hazır dişlerin yerleştirildiği, hasta tarafından takılıp çıkartılabilen protezlerdir.

 

Parsiyel protez kullanıyorsanız, artık ağız bakımınıza daha çok özen göstermelisiniz.

- Kullandığınız parsiyel protez, ağzınızda kalan kendi dişlerinizin yer değiştirmesini önler. Doğal dişler arasında boşluklar oluştuğunda, yandaki ve karşıdaki dişler bu boşluğa doğru hareket ederler. Yer değiştiren dişlerin hem temizlenmeleri daha güçtür, hem de üzerlerine istenmeyen yükler gelmektedir. Bu nedenlerle çürük, diş eti hastalığı ve bu dişlerin kaybolma riski artmaktadır.

- Protez kullanımı ile çiğneme ve konuşma daha rahat olacaktır. Diş eksikliği sonucunda tek taraf kullanılarak çiğneme yapılırsa, devamlı kullanılan taraftaki dişlerde ve diş etlerinde problemler oluşacaktır.

- Diş pozisyonları konuşmada da önemlidir. Protez ile onarılan diş eksiklikleri, konuşma rahatlığı sağlayacaktır.

- Bozulan estetik görünümünüzün düzeltilmesi için de eksik dişlerinizin muhakkak protez ile onarılması gerekir. Çünkü dişler dudak ve yanakları destekleyerek yüz görünümünü etkilemektedir.

 

Krose-Hassas Tutucu FarkiTemizlik, Bakim, Kullanim

 

 

Yemek, Konusma, Kontrol