Ana Sayfa

 

Estetik

Laminate Veneer

Bleaching

Bonding

Inlay&Onlay

Protez

 

Bilinen eski Porselen restorasyonlar, dayanıklılığı ve sağlamlığı arttırmak için, metal bir alt yapının üzerinde hazırlanıyorlardı. Yapılan çalışmalar sonucunda, Diş Hekimliğinde kullanılan porselen geliştirilerek, metal desteğe gerek kalmadan kullanılabilir hale getirilmiştir.

Porselenin metal bir desteğe gerek olmadan kullanılması sonucunda yapılan restorasyonlarda, doğal diş görünümüne çok yaklaşan sonuçlar elde edilebilmektedir. Bunun sonucunda da mükemmele yakın estetik ve estetikle doğru orantılı hasta memnuniyeti ortaya çıkmaktadır.

Yöntem, kronlarda (tek diş kaplamaları), dolgularda, ön dişlerin ön yüzlerine yapılan Veneerlerde ve kullanılan Metal Desteksiz Porselen tipine göre kısa-uzun köprülerde başarıyla kullanılabilmektedir.

Sağ ön kesici dişteki eski metal destekli porselen kron

 

Aynı dişin Metal Desteksiz Zirkon Porselen ile onarılmış hali. Hastanın diş etindeki aşırı çekilmeden dolayı oluşabilecek kötü görünümü engellemek amacıyla pembe renkli dişeti porseleni de kullanılmıştır.

Avantajları:

  • Olağanüstü estetik: Doğal yapıyla mükemmel uyum sağlar ve doğal diş görünümü verir. Metal bir alt yapı üzerine yapılmadığı için, ışık geçirgenliği doğal dişe çok yakındır.

  • Mükemmel kenar uyumu: Geliştirilmiş yapısal özelliği sayesinde, diş eti bölgesiyle ve üzerine yerleştirildiği doğal dişle uyumu çok iyidir. Bu sayede üzerine yapıldığı doğal dişi ikincil çürüklerden korumaktadır.

  • Geliştirilen yapısıyla dayanıklılık: Kronlarda, dişlerin ön ve çiğneyici yüzlerinde uzun yıllar problem yaratmadan kullanılabilir.

  • Biyolojik uyumludur. Diş etine ve çevre dokulara zarar vermez.

  • Aşınması diş minesiyle aynıdır.