Ana Sayfa

 

Implantüstü Protezler

Cerrahi

Protez

 

BAŞARILI İMPLANTASYON

İmplantın başarısındaki hastanın rolü çok önemlidir. Ağız bakımını iyi yapmayan bir hastada doğal dişlerinin ve dişetlerinin sağlığı nasıl tehlikeye düşecekse aynı şeyler implantlar içinde söz konusu olacaktır. Bu nedenle, şu anda dünya diş hekimliğinin en modern uygulaması olan implant tedavisini yaptıran hasta, kendi sağlığı ve başarının daha uzun süreli olması için, ağız bakımına da özen göstermelidir.

seamless skin weft hair extensions pre stretched kanekalon hair hair extensions uk cosmoprof babe extensions natural hair short hair wigs hairtalk wonderfill extension tape suppliers cheap hair extensions ombre human hair wigs uk hair extensions online human hair wigs longest hair in the world 2018 male strawberry blonde human hair extensions hair extensions

Uygulanan implantın başarılı olduğundan söz edilebilmesi için, üzerine yük geldiği zaman vereceği cevap önemlidir. Yani bir implantın başarısı, üzerine protez yapıldıktan sonra takip edilmeye başlanmalıdır. Genelde implantın başarılı sayılması için beklenmesi gereken süre protez yapıldıktan sonraki ilk bir yıldır. Bu da, implant üzeri protez yapımının önemini ortaya koymaktadır. Protez titizlikle planlanmalı ve yapılmalı, kemik içerisindeki implantın üzerine aşırı yük getirecek planlamalardan kaçınılmalı ve protezin yüksekliği dikkatle gözden geçirilmelidir.

 

BAŞARISIZLIK VE İMPLANTIN ÇIKARTILMASI

Klinik başarısızlık oranı tüm dünyada % 5 ve %10 arasındadır. İmplant etrafında kemik oluşmaması sonucunda, implantlar oynuyorsa çıkarılmaları diş çekimi kadar basittir. Eğer implantın etrafı kemikle tam olarak dolmadıysa, fakat implant oynamıyorsa, özel bir alet yardımıyla kolaylıkla çıkarılabilir. İmplantlar çıkarıldıktan sonra yerleri bir diş çekiminden sonraki yaranın iyileşmesi gibi kapanmaktadır. Bu arada implantların yerleştirildiği operasyon sonrası hafif bir ağrı, yüzde şişlik, yanak ve boyunda morarmaların olması da normaldir.

Implant Nedir?Implant Hangi Durumlarda Önerilir

 

 

Nasil Yapiliyor?