Ana Sayfa

 

implant cerrahisi

Cerrahi

Protez

 

İMPLANT HANGİ DURUMLARDA ÖNERİLİR ?

1. Dişsiz alt ve üst çenelerde; aşırı kemik erimesi sonucunda hastanın protezini kullanamadığı durumlarda. Alttaki resimde de görüldüğü gibi Protez, yerleştirilen implantların üzerine oturtularak tutuculuğun artması sağlanır.

 

2. Büyük azı dişlerin kaybında, arka bölge dişsiz sonlanıyorsa; hastalara takılıp çıkarılabilen bir parsiyel protez yerine, yerleştirilecek birkaç implant ile sabit bir köprü yapılabilir.

.

 

3. Tek bir dişin kaybı durumunda; kaybolan dişin her iki yanındaki dişler korunarak, bu diş yerine tek bir implant yerleştirilebilir.

 

 

4. Uzun dişsiz boşluklarda; sabit bir köprü yapıldığında köprü gövdesinin uzun olması sorun yaratacağından, dişsiz bölgeye uygulanacak bir ya da birkaç implant ile yapılacak olan köprünün desteği ve dayanıklılığı arttırılabilir.

 

İMPLANT UYGULAMASININ UYGUN OLMADIĞI DURUMLAR NELERDİR ?

Genel sağlık durumu bozuk olan (şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kan hastalıkları, kemik yapısını etkileyen hastalıklar veya tedavileri gibi) bireylere, alkol veya ilaç bağımlılığı olanlara implant tedavisi önerilmemektedir. Bu tip hastalıkları olan bireylere implant yapımı ancak Tıp Doktorlarının ve Dişhekimlerinin ayrıntılı muayenelerinden sonra düşünülebilir.

 

Implant Nedir?Nasil Yapiliyor?

 

 

Başarılı ve Başarısız İmplantasyon Nedir?