Ana Sayfa

 

Laminate Veneer

Bleaching

Metal Desteksiz Porselen

Bonding

Inlay&Onlay

Protez

DENTAL KOZMETİKLER

Estetik (Kozmetik) restorasyon, “bir dişin metal kullanmadan, dişlerin doğal rengine uygun, estetik olarak onarılması” olarak tanımlanabilir.

Modern Diş Hekimliğinde kullanılan materyal ve tekniklerin gelişmesiyle artık diş hekiminiz size her zaman arzuladığınız gülüşü kazandırabilir. Laminate Veneerler, Bleaching (Diş Beyazlatma), Metal Desteksiz Porselen, Bonding, Porselen İnlay ve Onlayler ve Kompozit (estetik) Dolgu adlı estetik teknik ve materyaller yardımıyla, dişlerinizin şekli, rengi ve dizilişi değiştirilebilir.

Porselen veya Kompozit Laminate Veneerler; çarpık, renkleri değişmiş veya çeşitli nedenlerle aşınmış ön dişlerin ön yüzeylerinin özel bir porselen yardımıyla kaplanarak kötü görünümün kaybedilmesi veya düzeltilmesi işlemidir.

Bleaching (Diş Beyazlatma); canlı ve cansız dişlerdeki renklenmeleri veya lekeleri yok ederek dişleri beyazlatma işlemidir.

Metal Desteksiz (Metal Alt Yapı İçermeyen) porselenler (Tam Porselen Restorasyonlar); Estetik görünümün çok önem kazandığı bölgelerde, metal içermediği için renk uyumu doğal dişe en yakın, özel bir porselenden yapılmış protez türüdür.

Bonding; yapısı bozulmuş, kırılmış, rengini kaybetmiş veya pozisyonunu değiştirmiş dişlerin ön yüzeylerinin kompozit veya porselen materyaller yardımıyla yeniden düzeltilmesidir.

Inlay ve onlay'ler, arka dişlerin çiğneyici yüzeylerine yapılan diş renginde restorasyonlardır. Porselen veya Kompozit (Estetik Dolgu Malzemesi) olabilirler. Amalgam dolgu yerine veya eski amalgam dolguları değiştirmek için yapılabilirler.

Ayrıca eksik dişlerin onarılması amacıyla yapılan köprüler, fonksiyonu sağlamak açısından gerekli olduğu kadar, diş eksikliği sonucunda yanak ve dudaklarda oluşan çöküklükleri de düzeltecek, böylece yüz estetiğine katkıda bulunacaklardır.

Avantajlari