Ana Sayfa

 

Estetik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEYAZLATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIYOR?

İşlem Muayenehane ortamında veya evde sizin uygulayacağınız biçimde olmak üzere iki ayrı şekilde yapılabilir:

Muayenehanede Uygulanan Beyazlatma (Office Bleaching):

İlk ziyaretinizde, sizin de onayınız alınarak, ağzınızdaki doğal dişlerin hangi renk oldukları saptanır. Bu saptama, tedavi bittikten sonra dişlerinizin ne kadar beyazladığının izlenmesi açısından önemlidir. Dişlerinizin ölçüsü alınır. Bu ölçü yardımıyla sizin ağız yapınıza uygun özel bir plak hazırlanır.

İkinci ziyaretinizde, Diş hekiminiz hazırlanan plak içerisine peroksit içeren özel beyazlatıcı jeli uygular ve plağı ağzınıza yerleştirir. Yaklaşık 30 dakika kadar beklenir, plak çıkarılır, dişler fırçalanır ve iyice temizlenir. Tekrar diş renklerinin kontrolü yapılır. Eğer dişleriniz arzulanan beyazlığa kavuşmadıysa, size başka randevular verilerek işlem 2-3 seans daha aynı şekilde tekrarlanır.

Muayenehane ortamında kullanılan bir diğer yöntem ise; uygulanan daha yüksek dozlu bir beyazlatıcı ajanın özel bir ışık yoluyla sertleştirilmesi şeklindedir.

Muayenede gerçekleştirilen beyazlatma işleminde kullanılan beyazlatıcı ajanların peroksit oranları daha yüksektir.

Evde Uygulanan Beyazlatma (Home Bleaching):

Beyazlatma, daha düşük yüzdeli Karbamid Peroksit içeren beyazlatma ajanları kullanılarak gerçekleştirilir.

İlk ziyaretinizde, yine renk saptanıp, ölçünüz alınır, dişlerinize özel bir plak hazırlanır.

İkinci ziyaretinizde, hazırlanan plak ve beyazlatıcı ajan içeren tüpler size verilir, işlemi nasıl gerçekleştireceğiniz açıklanır. Hekiminizin önerileri doğrultusunda işlemi günde 2 defadan 2 hafta veya sadece geceleri uyurken 1-2 hafta uygularsınız. Haftalık kontrollerle tedavinin nasıl gittiği izlenerek gereken değişiklikler yapılabilir.

Size hangi yöntemin uygulanacağına hekiminizle birlikte karar vermelisiniz.